سوالات متداول

وبسایت MyCar، نخستین وبسایت مشاوره، راهنمایی و فروش اینترنتی خودروهای نو در ایران است. این وبسایت در حقیقت پلتفرم فروش اینترنتی است که به‌طور ویژه برای فروش خودرو طراحی شده است و با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح اقدام به فعالیت می‌کند. ضمن آنکه در MyCar شرایطی را فراهم کرده ایم که خریداران بتوانند با بررسی اطلاعات فنی، مشخصات، آپشن‌ها، شرایط فروش و بررسی‌های کارشناسان، نسبت به انتخاب خودرو خود اقدام کنند. در MyCar ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم که خریداران خودرو بتوانند به‌صورت اینترنتی خودرو نو مورد نظر خود را از شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو خریداری کنند بدون آنکه نیاز به حضور فیزیکی در نمایندگی‌ها باشد. تمامی پرداخت‌ها مالی در این وبسایت به‌طور مستقیم به‌حساب شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو خواهد بود و MyCar به‌عنوان نماینده/عاملیت این شرکت‌ها اقدام به فروش خودرو می‌کند.
وبسایت MyCar در درجه اول طبق قراردادی رسمی، نماینده فروش اینترنتی محصولات شرکت‌های عرضه‌کننده خودروها بوده و این قرارداد در سایت قابل رویت است. به‌علاوه تمامی پرداخت‌های شما در این وبسایت، مستقیما به‌حساب شرکت عرضه‌کننده خودرو انجام می‌شود و هیچ مبلغی به‌حساب MyCar نمی‌پردازید. درنهایت MyCar حسب مورد تمامی مجوزهای لازم برای فعالیت در زمینه مبادلات اینترنتی و پرداخت مجازی را از مراجع ذیربط اخذ کرده است.
هرچند ظاهر MyCar مانند یک فروشگاه اینترنتی است، اما در اصل این وبسایت، واسطه فروش اینترنتی خودرو، میان عرضه‌کننده و خریدار است.
در درجه اول لازم به یادآوری است پرداخت شما مستقیما به‌حساب شرکت عرضه‌کننده خودرو واریز می‌شود و به دلیل قرارداد میان MyCar و عرضه‌کنندگان، مستندات ارائه شده از سوی MyCar در نمایندگی‌های شرکت‌های عرضه‌کننده معتبر است. به‌علاوه پس از ثبت‌نام، غیر از سند پرداخت، یک پیامک حاوی شماره ثبت‌نام دریافت خواهید کرد که از طریق آن می‌توانید پیگیر خرید خود باشید.
در این مجموعه تلاش کرده‌ایم مزیت‌های فراوانی را فراهم آوریم تا کاربران ما با خیالی آسوده، از خدمات سایت بهره ببرند. در این سایت اطلاعات اکثریت قریب به‌اتفاق خودروهای شرکت‌های رسمی عرضه‌کننده به همراه قیمت و شرایط متفاوت فروش آن‌ها به‌صورت متمرکز جمع‌آوری شده تا به کاربران بر اساس نیاز و شرایطشان راهنمایی و مشورت داده و خریداران را به خریدی مطلوب سوق دهد. به‌علاوه در MyCar قراردادهای رسمی را با برخی از عرضه‌کنندگان خودرو (خودروسازان و واردکنندگان رسمی) منعقد کرده‌ایم تا خریداران پس از انتخاب خودروی مورد نظر خود بتوانند به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به مراجعه حضوری، خودروی مورد نظر خود را از شرکت مورد نظر خریداری کنند.
سایت MyCar به گونه‌ای طراحی شده است که خریداران خودرو می‌توانند با توجه به نیازهای مختلف خود، اطلاعات لازم را به دست آوردند و خودروی مورد نظر خود را بیایند.
در صفحه اول سایت، محل مشخصی برای جستجو در نظر گرفته شده است که شما با تایپ هر حرف یا کلمه‌ای مانند "شاسی‌بلند"، نگین خودرو"، "میراژ" و ... می‌توانید در میان تمامی خودروهای وارد شده در سایت جستجو نمایید و در ادامه با بررسی و مقایسه خودروها، خودروی مورد نظر خود را بیاید. به‌علاوه در MyCar می‌توانید با توجه به بودجه مورد نظر خود برای خرید نقدی و اقساطی نیز خودروی مورد نظر خود را بیاید. در این روش، وبسایت به‌طور خودکار در میان تمام شرایط فروش فعال خودروسازان جستجو کرده و خودروهای متناسب با بودجه مورد نظر شما را می‌یابد. پس از آن بار دیگر می‌توانید با مقایسه میان خودروها، خودروی مورد نظر خود را بیابید و از طریق MyCar خودروی خود را خریداری کنید.
در MyCar چهار تعریف برای قیمت تعیین شده است؛
  • قیمت فعلی: قیمتی است برای یک خودرو که هم‌اکنون دارای برنامه فروش فعال بوده و توسط شرکت عرضه‌کننده آن در حال ارائه است. این قیمت نشان می‌دهد خودرو را می‌توانید در همان زمان با قیمت اشاره شده از طریق MyCar خریداری کنید.
  • آخرین قیمت: قیمتی است برای یک خودرو که در حال حاضر دارای برنامه فروش فعال نبوده و مبلغ آن نشانگر آخرین قیمتی است که توسط شرکت عرضه‌کننده آن ارائه شده بوده. این قیمت نشان می‌دهد خودرو هم‌اکنون قابل خریداری نیست اما قیمت ارائه شده، قیمتی است که از سوی شرکت عرضه‌کننده در آخرین مرحله فروش خودرو بیان شده بود و می‌تواند معیاری برای تصمیم‌گیری در زمینه خودرو باشد.
  • قیمت تقریبی: قیمتی است برای یک خودرو که ارزش آن توسط شرکت عرضه‌کننده به‌صورت رسمی مشخص نشده است و مبلغ درج شده بر اساس اطلاعات بازار و تخمینی است. این قیمت معمولا برای خودروهایی درج می‌شود که هنوز وارد بازار نشده‌اند اما اطلاعات قیمت آن‌ها بر اساس تخمین کارشناسان، گفته‌های مدیران شرکت‌ها و ... درج شده است. این قیمت‌ها تقریبی است و نمی‌تواند محل استناد برای خرید خودرو باشد.
  • آخرین قیمت (توقف عرضه): این گزینه مربوط به خودروهایی است که دیگر بصورت نو توسط عرضه کنندگان رسمی ارائه نمی شوند. قیمت درج شده برای این خودروها، آخرین قیمت رسمی است که توسط عرضه کننده آن مشخص گردیده است و الزاما به معنای قیمت روز خودرو نمی باشد.
در MyCar اطلاعات خودروها به‌صورت دقیق چه ازلحاظ مشخصات فنی و چه ازنظر شرایط و برنامه‌های فروش درج شده است. شما می‌توانید با استفاده از گزینه "مقایسه خودرو" خودروهای مورد نظرتان را از بعد فنی و امکانات رفاهی و تجهیزات استاندارد و ... و نیز شرایط فروش، مقایسه کرده و با توجه به پارامترهای مورد نظرتان، اقدام به انتخاب کنید. به‌علاوه در وبسایت MyCar با همکاری پایگاه خبری عصر خودرو به‌عنوان مرجع اخبار خودروی کشور، امکان بررسی تست‌های انجام گرفته بر روی هر یک از خودروها را نیز فراهم شده است و می‌توانید از طریق مطالعه این تست‌ها، نسبت به توانایی‌های خودرو آگاه شوید.
تمامی مشخصات خودروها و مبالغ و ارقام فروش مستقیما از تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو (عرضه‌کنندگان) دریافت شده و در سایت ثبت می‌شوند.
سایت MyCar در فاز اول فقط اقدام به نمایش اطلاعات و فروش خودروهای نو از شرکت‌های رسمی واردکننده، تولیدکننده و عرضه‌کننده خودرو می‌کند و در حال حاضر امکان خرید خودرو دست‌دوم از طریق این وبسایت وجود ندارد.
در وبسایت MyCar می‌توانید اطلاعات تمامی خودروهای صفرکیلومتر موجود در بازار را ببینید. MyCar برای فروش اینترنتی خودروها، با برخی از شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو قرارداد رسمی امضا کرده است که طبق این قرارداد و با اختیاری که شرکت‌های عرضه‌کننده در اختیار MyCar قرار داده‌اند، مشتری می‌تواند خودرو مورد نظر خود را به قیمت رسمی اعلام شده (بدون مبلغ اضافه) به‌صورت آنلاین خریداری کند. خودروهایی که امکان خرید آنلاین آن‌ها وجود دارد دارای شرایط فروش بوده و نیز در صفحه مشخصات خودرو دارای لینکی به سیستم فروش اینترنتی عرضه‌کننده رسمی است که از طریق آن می‌توانید وارد صفحه فروش اینترنتی شرکت مربوطه شده و خرید خود را کامل کنید.
ازنظر قیمت و مبالغ پرداختی هیچ تفاوتی بین این سایت و نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو وجود ندارد. مزیت استفاده از MyCar این است که در هر زمان از شبانه‌روز و بدون مراجعه حضوری اولیه به نمایندگی‌ها، می‌توانید به‌راحتی و در زمان کم اقدام به خرید خودرو نمایید.
در زمان تکمیل اطلاعات خرید خودرو، وبسایت از شما درخواست خواهد کرد نمایندگی مورد نظر خود برای تحویل خودرو را انتخاب کنید. پس از انجام امور مرتبط با خرید از سوی شرکت، درنهایت خودرو شما مانند خودروهای خریداری شده به‌صورت حضوری، از طریق نمایندگی تحویل خواهد شد.
وبسایت MyCar خود اقدام به واردات و فروش خودرو نمی‌کند، بلکه عاملیت فروش خودرو است که با اجازه رسمی که از سوی عرضه‌کنندگان خودرو دریافت کرده است خودروهای این شرکت‌ها را به‌صورت اینترنتی به فروش می‌رساند و درنهایت عملا خریداران خودرو با استفاده از زیرساخت‌های آنلاین فراهم شده توسط MyCar مستقیما از عرضه‌کننده رسمی، خودرو خود را خریداری می‌کنند.
پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه خودرو به‌حساب شرکت عرضه‌کننده و دریافت تایید پرداخت، اطلاعات خرید شما به شرکت ارسال می‌شود و فرایندهای بعدی فروش مانند تکمیل پرونده، تحویل خودرو و ... توسط آن شرکت یا یکی از نمایندگی‌های وی به انجام می‌رسد.
به دلیل تنوع شرایط فروش و اسامی مختلفی که هر شرکت عرضه کننده خودرو برای مدل های فروش خود تعیین کرده است مایکار تصمیم گرفت که اسامی مشخص و تعریف شده استانداردی برای شرایط فروش درنظر بگیرد تا کاربران با مشکل اسامی مشابه /شرایط مختلف مواجه نشوند.
  • فروش نقدی: در این روش کل قیمت خودرو پرداخت می شود. زمان تحویل معمولا فوری یا کمتر از 1 ماه (مثلا 10 روزه) عنوان می شود.
  • فروش نقدی مرحله ای: خریدار مبلغ خودرو را در چند نوبت (پیش پرداخت و پرداخت مبالغ بعدی) پرداخت میکند. زمان تحویل معمولا یک ماهه و یا کمتر است. نکته قابل توجه در این روش این است که تا قبل از اینکه همه مبلغ خودرو توسط خریدار پرداخت نشود خودرو به وی تحویل نمی شود.
  • فروش اقساطی: در این روش ابتدا مبلغی به عنوان پیش پرداخت در یک یا چند مرحله از خریدار دریافت می گردد. باقی مبلغ خودرو بصورت اقساط و عمدتا در قالب چک از خریدار دریافت می گردد. تحویل خودرو با پرداخت مبالغ پیش پرداخت انجام می شود و منوط به پرداخت اقساط نیست. زمان تحویل معمولا از یک ماه بیشتر است. عوامل مهم در این روش پیش پرداخت اول، پیش پرداخت های بعدی (حداکثر 4 نوبت)، رقم تسهیلات یا وام، تعداد اقساط / چک، مبلغ اقساط / چک، فاصله زمانی بین اقساط، مدت بازپرداخت، نرخ کارمزد می باشد
  • پیش فروش (فروش مشارکتی): در این روش قیمت خودرو در چندین مرحله از خریدار دریافت می گردد. این روش به نوعی برای خریدار سرمایه گذاری به حساب می آید و می تواند سود مشارکت یا انصراف از عرضه کننده دریافت کند. موعد تحویل در این روش معمولا چند ماهه است که حتی می تواند به سال هم کشیده شود. عوامل مهم در این روش مبلغ اولیه پیش پرداخت، مبالغ و زمان پرداخت ودایع بعدی، نرخ سود مشارکت ، نرخ سود انصراف می باشد. در این روش، خودرو پس از پرداخت کامل قیمت آن به خریدار تحویل می گردد.
  • پیش فروش اعتباری: این روش ترکیبی از روش فروش اقساطی و فروش مشارکتی می باشد. تحویل خودرو پس از پرداخت مبالغ پیش پرداخت ها و ودایع انجام می شود و به اقساط منوط نمی باشد. معمولا زمان تحیول چند ماهه است. عوامل مهم در این روش عبارتند از مبلغ اولیه، مبلغ و زمان پرداخت های بعدی، نرخ سود مشارکت، نرخ سود انصراف، مبلغ وام یا تسهیلات، تعداد و مبلغ اقساط، نرخ کارمزد، مدت بازپرداخت، فاصله زمانی اقساط
back to top